Úvod » Cvičení » Styly cvičení » Jóga proti stresu= pouze AKCE

Dnes je čtvrtek 09. 07. 2020 - Svátek má Drahoslava, zítra Libuše / Amálie

Styly cvičení

Jóga proti stresu= pouze AKCE

.

Pro všechny, kteří se potřebují zastavit a zhluboka se nadechnout. Nejde nám o žádné výkony. Naučíme se jednoduché pozice (asány) které umocní uvědomění dech břišní, hrudní i podklíčkoví. Dále procvičíme plný jógový dech, udžájí dech… Závěr bude patřit meditaci, zklidnění mysli, opuštění běžných starostí, zakoušení bezpečí přítomného okamžiku. Této lekce se můžete zúčastnit i bez předešlé zkušenosti z jógy.

Lekce je zaměřená na relaxační, meditační a pránájámické techniky, které aktivizují náš parasympatický nervový systém, čímž zklidňují mysl. Pokud člověk nerelaxuje, sympatikus stále pracuje, tělo ani mysl si neodpočinou, a tím dochází k nežádoucímu stresu.

Stres je možné definovat jako biologickou a psychickou reakci organismu na zátěžovou situaci. Pocit úzkosti a tísně, bušení srdce, tuhnutí svalů, chvění těla, bolesti hlavy, křeče hlodající v břišní dutině…to vše mohou být příznaky stresu, častého průvodce moderního a stále hektičtějšího způsobu života. Dlouhodobý stres má za následek především ohrožení imunitního sytému organismu.

Jóga jako celostní disciplína pracující s naším tělem, myslí, psychikou, i spirituální složkou je výborným pomocníkem při uvolňování stresového napětí, nacházení ztracené rovnováhy, uvědomování si své podstaty. Hlavními nástroji jógy jsou pozornost a dech.


 
 

Rezervační systém

Novinky

Zajímavé odkazy

 
©2012 JR Soft s.r.o.