Úvod » Cvičení » Styly cvičení » Restorativní jóga = pouze AKCE

Dnes je čtvrtek 09. 07. 2020 - Svátek má Drahoslava, zítra Libuše / Amálie

Styly cvičení

Restorativní jóga = pouze AKCE

Načerpejte energii v restorativních pozicích

Restorativní pozice navrací rovnováhu, zklidňují a omlazují. Rovněž uvolňují napětí celého těla a mysli. Jsou ideální v čase, kdy se cítíme vyčerpaní nebo se zotavujeme z nemoci či těžkých chvil. Pozice jsou přizpůsobením klasických pozic, při kterých jste pasivně podporováni pomůckami, např. dekou, bolsterem, nebo bločkem. Právě díky využívání pomůcek při těchto pozicích, nemusíme nevynakládat energii, abychom ji získali, ale naopak ji můžeme jen pasivně přijímat. Pozice jsou prováděny pomalu a soustřeďují se méně na protahování a více na uvolňování.

Na první pohled to vypadá, že tyto pozice jsou snadné a nenáročné, ale nenechte se zmýlit. Restorativní pozice jsou jedny z nejvíce důmyslných a propracovaných pozic z jógového repertoáru. V následující sekvenci je využito několik pomůcek. Ty Vám umožní ponořit se hlouběji a s lehkostí k Vašemu nitru. Při každé pozici můžete zároveň využít deku na přikrytí pro větší pohodlí a uvolnění. V každé pozici setrvejte nejméně 3 – 5 minut. Později, až si na ně zvyknete, můžete v nich zůstat i déle. Pomůcky si připravte dopředu, ať je máte po ruce, až budou potřeba.

Deky, bolstry, bloky, podložky máme ve SPORT PERFEKTU k zapůjčení zdarma, pokud chcete můžete si přinést své pomůcky :-)


 
 

Rezervační systém

Novinky

Zajímavé odkazy

 
©2012 JR Soft s.r.o.